Riigikogu valimised 2015

9.02.15

 

Kandidaatide nimekirjad avaldatakse Vabariigi Valimiskomisjoni kodulehel.

Hääletada saavad vähemalt 18-aastased Eesti kodanikud, kes elavad alaliselt Eestis.
Hääletada ei saa teovõimetuse või vanglakaristuse kandmise korral.
Valija peab olema kantud 30. jaanuari seisuga valijate nimekirja registrijärgse elukohaga selles omavalitsuses, kus hääletatakse.

 

 

Toimetaja: LIIA SULG

Elektrooniline valijakaart

 

Kutsume Teid üles riigiportaalist eesti.ee elektroonilist valijakaarti tellima. Kui olete e-valijakaardi juba varasemalt tellinud, siis Te ei pea seda uuesti tegema.

Elektroonilise valijakaardiga saadetakse Teile teave kus, kuidas ja millal on võimalik hääletada Teie @eesti.ee aadressile. Elektroonilise valijakaardi tellijatele paberil valijakaarti enam ei saadeta ning paberkaardist loobumine elektroonilise teate kasuks võimaldab säästa nii raha kui ka loodust.

E-valijakaardi tellimiseks minge riigiportaali kodulehele: https://www.eesti.ee/portaal/valimised.valijakaart. Link suunab Teid kõigepealt sisselogimislehele, pärast sisselogimist saate valijakaardi tellida.

E-valijakaart annab Teile vaid vajaliku info, et hääletama minna. Seda ei pea välja printima ega valimisjaoskonnas hääletamiseks kaasa võtma ning see ei ole elektroonilise hääletamise eelduseks.

E-valijakaardi tellimus kehtib ka kõigil järgnevatel valimistel, kuid tellinul on hiljem
võimalus elektroonilise valijakaardi saamisest loobuda.

E-valijakaardi tellimiseks peab tellija ametlik @eesti.ee e-posti aadress olema suunatud igapäevaselt kasutatava e-posti aadressi peale. E-posti aadressi saate suunata või aadresse lisada riigiportaali kodulehel: https://www.eesti.ee/portaal/!postisysteem.suunamised
(vajalik sisselogimine). Igapäevase e-posti aadressi muutumisel värskendage ka @eesti.ee aadressi suunamist aadressil https://www.eesti.ee/est/minuasjad

Et saada valijakaart oma e-posti aadressile juba 1. märtsil 2015 toimuvateks Riigikogu valimisteks, tuleb see tellida hiljemalt 29. jaanuaril.

 

 

Toimetaja: LIIA SULG